První opravdové umění v našem domě

Abychom si udělali pořádek hned na začátku: jestli se vám nelíbí a rozumíte tomu jako já, tj. vůbec, nechte si nepřínosné, nekonstruktivní komentáře, to byste mě teda naštvali. Jestli se vám nelíbí a rozumíte tomu, konstruktivně se vyjádřete jak je libo :)

Míša Dvořáková je začínající nadějná malířka a ač umění nerozumím ani za mák a Pisaka bez mrknutí oka zaměním za Pinkase a Bedřicha Smetanu za šatnářčina manžela, poznám, že se mi něco strašně líbí a chci to doma. Její psí obrazy jsem objevila v aukci mělnického útulku, kam je věnovala, a kde byly oba za nadšení davu vydraženy. Proč bych však dražila cizí psy, když mám za oknem dva vlastní. Požádala jsem proto Michaelu, zda by mi podle fotek namalovala dvojportrét ve stylu jí vlastním. Barevně rozcákaném, optimismem nabitém, pro mě naprosto fascinujícím. Nejen to, taky jsme se domluvily, že si vezme pouze náklady na materiál a zbytek společně věnujeme do Mělníka potřebným.

Dnes mi obraz přistál za bránou a malý kritik jej hned náležitě ocenil. Marečku, kdo je toto? FA! (pozn. překladatele: Alf). A toto? BI! (pozn. překladatele: Benji). Neklamný důkaz, že podobu se podařilo vystihnout dokonale. Protože když někdy ukážu na svou fotku, dozvím se, že je to „paní“, a když ukážu na cizí blonďatou rašpli, prý je to „máma“. No nic.

Doufám, že Míšin věhlas bude brzy světový a náš obraz stonásobně stoupne v ceně. Až nás s Peckou za pár let ohlodají kočky a psi, sirota ho se slzou v oku prodá a úspěšně dostuduje. Nebo tak něco. Uměním na podporu útulků (a sirot všeho druhu) zdar!

P.S.: Tihle pejsci se v Mělníku dražili. Jsem z nich úplně hotová, hlavně ze zelenýho. Není náš, ale fakt mi tenkrát cukala nad klávesnicí ruka :) A ten stafford, či co to je, má zas boží barvy a ty rozšvihaný cákance mě úplně nutí se smát!

Rubriky: Obrazem, Tipy a nápady, Události, Ze života | Štítky: , , , | 2 komentáře

Historický okamžik v soužití se zvířaty

Dnes tu pro vás mám převratnou novinku, která znatelně usnadní práci v domácnosti s obtížnou havětí všeho druhu. Představujeme EASY-DINNER-CONE! Patent je na cestě. Poslouží především při přípravě krmení s medikamenty, kdy vám již nikdo nešlape do talířků s nadrcenými prášky, ani nežere obsah konzerv přímo z vidličky, ani neshazuje všechny propriety okolo. Využití ovšem najde i v domácnostech se zdravými jedinci, nejen při přípravě zvířecího jídla, ale i lidského. Už žádná odtažená šunka přímo z talíře, žádné ťápoty v másle na rohlíku, žádné infarkty z málem odřízlých kočičích hlaviček při krájení rajčat!

Objednávejte hned teď, ať se i vy zařadíte mezi ty šťastné, co si u přípravy  jídla prozpěvují, nikoli sprostě nadávají a proklínají své miláčky až do pátého kolene! Ale pozor, to není všechno! Zavoláte-li do desíti minut, přidáme vám ještě jeden Ízydynrkoun grátis, čili zcela zdarma! Tomu se nedá odolat!

Pokud by vaše kočka projevila nadměrnou inteligenci či odhodlanost, samozřejmě lze horní otvor trychtýře opatřit průhledným víkem.

Tento alternativní způsob použití doporučujeme pouze na vlastní nebezpečí:

P.S.: Ještě že jsme kastrovali tak velkýho psa a nafasovali k němu trychtýř. Jinak by mě to asi nikdy nenapadlo a někdo by tady už letěl na mráz!

Rubriky: Obrazem, Tipy a nápady, Události, Ze života | Štítky: , , , , , , , , | Napsat komentář

Mám doma čtyři kočky

Dvouleté dítě je totiž očividně kočka a ne dítě. Protože:

1) má zálibu v pobytu ve vyšších polohách
2) rád vysedává na okenním parapetu a kouká z okna


3) leze do krabic a hoví si v nich


4) mazlí se
5) lehá mi na noviny a zběsile je škube dřív, než je stačím přečíst
6) doprovází mě na záchod
7) leze mi na klín
8) i když sedím na záchodě
9) žere pusou přímo z talíře
10) máčí si tlapky v polévkách a nápojích
11) ztrácí malé předměty, které poté nahodile nacházím za lednicí a pod gaučem
12) nemluví, vydává zvuky
13) pořád leze do lednice

14) předstírá, že je plyšák

15) chrápe mi v posteli

16) dráždí psy

17) leze do sušičky
18) všechno mi sežere

Rubriky: Ze života | 1 komentář