Maru je tady IV.

13. MĚSÍC

Není nad to zahájit Vánoce vyblitím se z podoby! V předvečer Štědrého dne mě zachvátila nevolnost, zimnice a slabost, pak se přidalo zatvrdlý mlíko a chlapeček, aby prokázal svou solidaritu, rozhodl se svátky ozdobit dalšími dvěma tesáky, jejichž zrod provázely šňůry dekorativních soplů.

Dárky se mi trochu vymkly z ruky. Nevejdou se pod strom. Naštěstí jich hned několik můžeme použít i příští rok.

Například gumové kuželky s krtečkem, neb tyto nejsou určeny ke konzumaci.

Dítě se už fakt nevejde do hacky. Naštěstí má těžce důvtipnou matku, která se zamyslela, vytáhla zpod postele pelech po psovi a vyrobila luxusní lůžko pro denní spánky.

mara1

K zamyšlení: opravdu musím být supermatka? Nikoli. V nemoci jsem omezila látkové plenky na minimum a nevěřícně zírám na ušetřený čas i námahu s praním, sušením a skládáním.

Chlapečka lze poslední dobou poměrně snadno odložit do postele k nočnímu spánku. Náhle získaný volný čas mě tak zaskočil, že v něm nejsem schopna dělat cokoli smysluplného. Nicméně jsem konečně dala dohromady knihu ‚Můj první rok‘ (rozuměj Marův).

K zapamatování: než začnu nadávat na ten krám, myšleno dětskou chůvičku, ověřit stav baterie, resp. zapojit přístroj do zásuvky.

Dítě narostlo do závratné výše a ztratilo tak svou roztomilou mišelinovskou siluetu.

Napadlo mě, že bych po večerech dočetla v těhotenství odloženou knihu, nicméně jsem v mezičase nějak ztratila schopnost pochopit složitější větu nežli je ‚kde se schovalo koťátko?‘ nebo ‚kravička dělá bů‘.

Největší hity na poli zábavy ročního potomka: najdi v koši slupku od banánu, dobyj krb, vyjez psovi misku, svrhni hrnek s kafem, oškub si svou kočku, vytáhni ze zásuvek co nejvíce kabelů, a samozřejmě číslo jedna – radovánky v psí fontáně.

stof

Účast v internetových diskusních klubech matek má i své výhody. Tak například zjistíte (a cítíte se hned mnohem lépe), že nejen ve vaší domácnosti je strašnej bordel.

14. MĚSÍC

Dítě považuje za nejefektivnější způsob přesunu rychlý běh po kolenou s rukama vzhůru. Díky tomu musí babička záplatovat všechny kalhoty. Maminka nemůže, dítě jí tahá šňůru od stroje ze zásuvky.

Ujmout se dalšího darmožrouta mi jistě zajistí krásný, klidný a bezstarostný posmrtný život. Už aby to bylo!

mb

 

15. MĚSÍC

Z batolete je regulérní chodec. Pohybuje se bytem jako malý zombík a děsí zvířenu.

Kočičí koulodráha našla opět svého uživatele.

Sice vám asi něco zničí nebo pak budete hodinu uklízet, ale těch pár minut klidu za to někdy holt stojí. Aneb ‚jen ať si s tou fontánkou pohraje‘, ‚jen ať si tu knížku přečte‘, nebo ‚jen ať si s tím ovladačem zablbne‘.

Čím víc zvířat, tím víc Mauglí. Malej ještě nemluví, zato skvěle běhá, šplhá, plíží se, schovává se, a žere.

Nikdy nekupujte botičky dopředu. V době, kdy je budete konečně chtít nasadit, bude mít vaše děcko místo tlapiček pádla.

Kniha Můj první rok mě tak pohltila, že jsem po jejím dokončení založila album Mé další roky.

jede1

16. MĚSÍC

Ten idylický okamžik, kdy dítě rozhodne, že od teď bude jíst již jen samo bez pomoci. Svinčík na podlaze mě naštěstí už dávno nevzrušuje.

Kluk je od vánočky s máslem zapatlanej a zadrobenej až za ušima a též vše v dosahu jednoho metru, ovšem tváří se jako labužník a krmi si očividně vychutnává. Když mu to samé sousto vložím do pusy já, znechuceně jej vyplivne.

Zanícené bádání a pátrání v oblasti barefoot obutí vede k silné převaze dětských bot nad mými. V podstatě nemám co nosit a děcko může mít každý den jiný model.

18. MĚSÍC

Dva měsíce jsem nic nenapsala? K zapamatování: když mě něco napadne, hned zapsat, ne že „ráno to hned napíšu“.

Na místním hřišti mě překvapila jiná matka s dítětem. Pozn.: oholit nohy a převléct se z oblečení „na dvůr“ do něčeho reprezentativnějšího!

Dítě celý den opakuje tata tata tata tata, ale když „tata“ přijde večer domů, stejně se pořád věší po mně a nedovolí mi ani se v klidu vys…mrkat.

loudove

Nedostatek čokolády v domě ještě více zjitřuje moje narušené nervy.

Komentáře pana P. ohledně mé konzumace čokolády ještě více zjitřují moje nervy.

Vybírání dovolené vzalo za své po zjištění, že už nemáme peníze ani na psí granule. Naštěstí můžeme stanovat na zahradě a bazén teče jenom trochu.